Kedvezményezett neve: Bólyi Faiskola Termelő és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

Projekt címe: A Bólyi Faiskola Kft. modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztés

Szerződött támogatás összege: 15 859 329 Ft

Támogatás mértéke (%-ban): 69,999998%

Projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.11.01.

Projekt azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-00293

Projekt tartalmának bemutatása:

A vállalkozás vezetősége felmérte és értékelte a világjárvány hatását a társaság pénzügyi- és vagyoni helyzetére, valamint jövőbeni működőképességére és arra a döntésre jutott, hogy a zöldterület gondozási tevékenységünket helyezi előtérbe. Környezetvédelmi, valamint zöldterület fenntartói munkáink kivitelezéséhez, új gépi eszközök beszerzése vált szükségessé. Ezen- és hasonló munkák végzésével biztosítani tudjuk, hogy cégünk több lábon álljon és fejlődése továbbra is biztosított legyen. A pályázott gépek mindegyike a minőségi munkavégzést segíti; a zöldterület gondozás, közút- és közterület fásítás, parképítés, kertészeti- és faiskolai telepítések elengedhetetlen eszközei Cégünk, a Bólyi Ipari Park-ban teljes infrastruktúrával ellátott 600 m 2 -es ipari csarnokkal, géptárolóval, burkolt úthálózattal rendelkezik. A beszerzésre kerülő eszközök, egyértelműen segítik létszámunk megtartását és hozzájárulnak a termelékenység növekedéséhez. Ennek eredményeként plusz kapacitások jönnek létre, így több munkát tudunk vállalni, melyeket hatékonyabban tudunk elvégezni.

Beszerzésre kerül:

Hidrot GH-4500 rézsűkasza
A hárompontfüggesztésű, 4,5 méteres gémkinyúlású rézsűkasza útpadkák, út menti árkok, rézsűk kaszálására alkalmas berendezés. Felhasználható rendszeresen kaszált lágyszárú zöldnövényzet aprítására. Alternáló kasza adapterrel fű rendrekaszálására is alkalmazható. A kaszához tartozó torziós keret, a traktor hátsó hárompontjának merevítésére és nagymértékű tehermentesítésére fog szolgálni. A részűkaszát egy meglévő traktorunkra fogjuk szerelni.

Avant 755i Univerzális minirakodó, az alábbi tartozékokkal:
– 1 db A36015 szárzúzó 1500
– 1 db A36712 Általános kanál HD 1450mm egyenes éllel
– 1 db A427450 Szintezőkeret HD 1600mm
– 1 db XHD92 talajfúró, D750, D900 fúrószárakkal
– 1 db A36503 Rostakanál

A projekt teljes elszámolható költsége: 22 656 185 Ft, amelyből a támogatás összege 15 859 329 Ft.